Home / Solid State Relays / PCS34-D-480A-50RYL
minImg
PCS34-D-480A-50RYL
Picker Components
Product No:
PCS34-D-480A-50RYL
Manufacturer:
Picker Components
Description:
SSR RELAY 50A 48~530VAC SCREW TE
User Guide
Load Current 50 A
Output Type AC
Termination Style Screw Terminal
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Load 48 V ~ 530 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series PCS34
Package / Case Hockey Puck
Mfr Picker Components
Package Tray
Voltage - Input 4 ~ 32VDC