PDUMV20HV
Tripp Lite
Product No:
PDUMV20HV
Manufacturer:
Tripp Lite
Description:
PDU METERED 208V-240V 20A 6 C19
In Stock : 1
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Connector - AC Output IEC 320-C13 (32), C19 (6)
Housing Material Aluminum
Approval Agency CE, NOM, UL
Current - Max 20A
Mounting Type Rack, Vertical
Product Status Active
Series -
Type PDU (Power Distribution Unit)
Overload Protection -
Cord Length 10' (3.05m)
AC Outlets 38
Region Utilized International
Energy -
Connector - AC Input NEMA L6-20P
Mfr Tripp Lite
Features Load Meter
Package Bulk
Media Lines Protected -
Voltage - Input 200 ~ 240V