Home / TVS Diodes / PESD30VF1BLYL
minImg
PESD30VF1BLYL
Nexperia USA Inc.
Product No:
PESD30VF1BLYL
Package:
DFN1006-2
Description:
TVS DIODE 30VWM 23VC DFN1006-2
In Stock : 3456
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 0.27pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 31V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse -
Product Status Active
Supplier Device Package DFN1006-2
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Package / Case SOD-882
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 23V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V (Max)