Home / TVS Diodes / PESD3V3L2UM,315
minImg
PESD3V3L2UM,315
Nexperia USA Inc.
Product No:
PESD3V3L2UM,315
Package:
SOT-883
Description:
TVS DIODE 3.3VWM 13VC SOT883
In Stock : 404857
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 22pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 5.32V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 30W
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-883
Series Automotive, AEC-Q100
Type Zener
Package / Case SC-101, SOT-883
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 13V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V (Max)