PF2205-0R33F1
Riedon
Product No:
PF2205-0R33F1
Manufacturer:
Riedon
Package:
TO-220
Description:
RES 0.33 OHM 1% 50W TO220
In Stock : 378
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.591" (15.00mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.417" L x 0.177" W (10.60mm x 4.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220
Resistance 330 mOhms
Series PF2200
Power (Watts) 50W