PG0085.473NLT
Pulse Electronics
Product No:
PG0085.473NLT
Manufacturer:
Pulse Electronics
Description:
FIXED IND 47UH 280MA 780MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) 280mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 280 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 780mOhm Max
Series PG0085NL
Inductance 47 µH
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 14MHz