Home / TVS Diodes / PGSMAJ24CA F4G
minImg
PGSMAJ24CA F4G
Taiwan Semiconductor Corporation
Product No:
PGSMAJ24CA F4G
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AC
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10.3A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V