PH300S280-5
TDK-Lambda Americas Inc
Product No:
PH300S280-5
Description:
DC DC CONVERTER 5V 300W
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 400V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 3.85" L x 1.61" W x 0.50" H (86.0mm x 41.0mm x 12.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 50A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 200V
Series PH-S (300W)
Power (Watts) 300 W