PHG.1B.305.CLLM31Z
LEMO
Product No:
PHG.1B.305.CLLM31Z
Description:
CONN RCPT FMALE 5P GOLD SLDR CUP
User Guide
Cable Opening 0.106" ~ 0.122" (2.70mm ~ 3.10mm)
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 9A
Contact Finish Thickness - Mating 59.0µin (1.50µm)
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 305
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C