PHG.1B.308.CLLD62Z
LEMO
Product No:
PHG.1B.308.CLLD62Z
Description:
CONN RCPT FMALE 8P GOLD SLDR CUP
In Stock : 51
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Cable Opening 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 5A
Contact Finish Thickness - Mating 59.0µin (1.50µm)
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 308
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C