PHG.2B.303.CLLD62
LEMO
Product No:
PHG.2B.303.CLLD62
Description:
CONN RCPT FMALE 3P GOLD SLDR CUP
User Guide
Cable Opening 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 17A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 303
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C