PHG.4B.320.CYMM92Z
LEMO
Product No:
PHG.4B.320.CYMM92Z
Description:
CONN RCPT FMALE 20POS GOLD CRIMP
User Guide
Cable Opening 0.323" ~ 0.362" (8.20mm ~ 9.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 8A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 320
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C