PIC18F4320-E/PT
Microchip Technology
Product No:
PIC18F4320-E/PT
Package:
44-TQFP (10x10)
Description:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44TQFP
User Guide
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Speed 25MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 512 x 8
Number of I/O 36
Peripherals Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 44-TQFP (10x10)
EEPROM Size 256 x 8
Series PIC® 18F
Package / Case 44-TQFP
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, SPI, UART/USART
Program Memory Size 8KB (4K x 16)
Package Tray
Data Converters A/D 13x10b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.2V ~ 5.5V