PLC1426N
TE Connectivity Laird
Product No:
PLC1426N
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Description:
RF ANT 146MHZ YAGI N FEM BRK 70"
User Guide
Frequency Range 142MHz ~ 150MHz
Applications -
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination N Type Female
Mounting Type Bracket Mount
RF Family/Standard -
Height (Max) 70.000" (177.80cm)
Product Status Obsolete
VSWR -
Series PLC
Antenna Type Yagi, 6-Element
Frequency (Center/Band) 146MHz
Power - Max 400 W
Mfr TE Connectivity Laird
Return Loss -
Features -
Package Bulk
Gain 7.1dBi
Base Product Number PLC1426
Frequency Group VHF (f < 300MHz)