PLF0G681MDO1TD
Nichicon
Product No:
PLF0G681MDO1TD
Manufacturer:
Nichicon
Description:
CAP ALUM POLY 680UF 20% 4V T/H
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 4 V
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 6mOhm
Series PLF
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 6.2 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 680 µF