PNDP-30V-Z
JST Sales America Inc.
Product No:
PNDP-30V-Z
Description:
CONN RCPT HSG 30POS 2.00MM
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Number of Rows 2
Number of Positions 30
Color Ivory
Row Spacing 0.197" (5.00mm)
Contact Type Female Socket
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Latch Lock
Product Status Active
Insulation Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Series PND
Note Contacts Not Included
Connector Type Receptacle
Pitch 0.079" (2.00mm)