PRG3216P-3162-B-T5
Susumu
Product No:
PRG3216P-3162-B-T5
Description:
RES SMD 31.6K OHM 1W 1206 WIDE
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 31.6 kOhms
Series PRG
Power (Watts) 1W