PS30-10PB10BR1K
TT Electronics/BI
Product No:
PS30-10PB10BR1K
Manufacturer:
TT Electronics/BI
Description:
SLIDE POT 1K OHM 0.2W TOP 30MM
User Guide
Fader Type Standard
Tolerance ±20%
Size / Dimension Rectangular - 1.772" L x 0.354" W x 0.256" H (45.00mm x 9.00mm x 6.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Resistance 1 kOhms
Series PSxx
Power (Watts) 0.2W, 1/5W
Travel Range 30mm