PSA120U-240V
Phihong USA
Product No:
PSA120U-240V
Manufacturer:
Phihong USA
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 120W
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class I)
Output Connector Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Approval Agency CE, cULus
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 6.85" L x 3.03" W x 1.69" H (174.0mm x 77.0mm x 43.0mm)
Product Status Obsolete
Weight 1.8 lbs (816.5 g)
Current - Output (Max) 5A
Series PSA120U-V (120W)
Power (Watts) 120 W
No Load Power Consumption 500mW (Max)
Cord Length 39.4" (1.00m)
Region Utilized International
Efficiency Level V
Voltage - Output 24V
Mfr Phihong USA
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC