PSA15R-050PV-R-CR5
Phihong USA
Product No:
PSA15R-050PV-R-CR5
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Multi-Blade (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug R/A, 0.7mm I.D. x 2.5mm O.D. x 10.0mm
Approval Agency CE, cULus, TUVgs
Input Connector Multi-Blade
Size / Dimension 2.82" L x 1.97" W x 1.31" H (71.7mm x 50.0mm x 33.2mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.333 lb (151.05 g)
Current - Output (Max) 3A
Series PSA15R (15W)
Power (Watts) 15 W
No Load Power Consumption 300mW (Max)
Cord Length 59" (1.50m)
Region Utilized International
Efficiency Level V
Voltage - Output 5V
Mfr Phihong USA
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC