PSAA15W-240V
Phihong USA
Product No:
PSAA15W-240V
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 15W
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE, cULus
Input Connector IEC 320-C8
Size / Dimension 3.20" L x 1.97" W x 1.17" H (81.2mm x 50.0mm x 29.8mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.309 lb (140.16 g)
Current - Output (Max) 630mA
Series PSAA15W-V (15W)
Power (Watts) 15 W
No Load Power Consumption 300mW (Max)
Cord Length 70.9" (1.80m)
Region Utilized International
Efficiency Level V
Voltage - Output 24V
Mfr Phihong USA
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC