PSAA18U-150-R-CN2
Phihong USA
Product No:
PSAA18U-150-R-CN2
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 18W
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Negative Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class I)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Approval Agency CE, cULus
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 4.06" L x 1.93" W x 1.32" H (103.0mm x 49.0mm x 33.5mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.309 lb (140.16 g)
Current - Output (Max) 1.2A
Series PSAA18U (18W)
Power (Watts) 18 W
No Load Power Consumption 300mW (Max)
Cord Length 59" (1.50m)
Region Utilized International
Efficiency Level V
Voltage - Output 15V
Mfr Phihong USA
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC