PSAA30R-240-R-CN3
Phihong USA
Product No:
PSAA30R-240-R-CN3
Manufacturer:
Phihong USA
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 30W
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Negative Center
Input Type Multi-Blade (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 1.7mm I.D. x 4.0mm O.D. x 10.0mm
Approval Agency AS/NZS, cULus, IEC
Input Connector Multi-Blade
Size / Dimension 3.26" L x 2.17" W x 1.54" H (82.7mm x 55.0mm x 39.1mm)
Product Status Active
Weight 0.331 lb (150.14 g)
Current - Output (Max) 1.25A
Series PSAA30R (30W)
Power (Watts) 30 W
No Load Power Consumption 300mW (Max)
Cord Length 59" (1.50m)
Region Utilized International
Efficiency Level VI
Voltage - Output 24V
Standard Number 60950-1; 62368-1
Mfr Phihong USA
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC