PV200USB
Tripp Lite
Product No:
PV200USB
Manufacturer:
Tripp Lite
Description:
INVERTER 200W 12VDC 1OUTLET
User Guide
Remote Capability No
Connector - AC Output NEMA 5-15R
Connector - Voltage Input Cigarette Lighter Plug
Size 5.96" L x 4.17" W x 2.36" H (151.0mm x 105.9mm x 59.9mm)
Power - Output Continuous 200 W
Power - Output Surge 400 W
Product Status Active
Series PowerVerter®
Type Inverter
AC Outlets 1
Region Utilized North America
Voltage - Output 120VAC
Mfr Tripp Lite
Features USB Port(s)
Package Bulk
Voltage - Input 12VDC