PWCD-515PC13-10A-04F-RED
Unirise USA
Product No:
PWCD-515PC13-10A-04F-RED
Manufacturer:
Unirise USA
Description:
CORD 5/15P - C13 18AWG RED 4FT
In Stock : 111
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature 105°C
1st Connector NEMA 5-15P
Voltage Rating 125V
Color Red
Current Rating (Amps) 10A
2nd Connector IEC 320-C13
Shielding Unshielded
Product Status Active
Wire Gauge 18 AWG