PWCD-C13C14-15A-04F-RED-P
Unirise USA
Product No:
PWCD-C13C14-15A-04F-RED-P
Manufacturer:
Unirise USA
Description:
P-LOCK POWER C13-C14 15A RED 4FT
In Stock : 351
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature 105°C
1st Connector IEC 320-C14
Voltage Rating 125V
Color Red
Current Rating (Amps) 15A
2nd Connector IEC 320-C13
Shielding Unshielded
Product Status Active
Wire Gauge 14 AWG