PWCD-L620PC19-20A-15F-BLK
Unirise USA
Product No:
PWCD-L620PC19-20A-15F-BLK
Manufacturer:
Unirise USA
Description:
CORD L6/20P - C19 12AWG 15FT
In Stock : 32
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -
1st Connector NEMA L6-20P
Voltage Rating 250V
Color Black
Current Rating (Amps) 20A
2nd Connector IEC 320-C19
Shielding -
Product Status Active
Wire Gauge 12 AWG