R577843000
Radiall USA, Inc.
Product No:
R577843000
Manufacturer:
Radiall USA, Inc.
Description:
IC RF SWITCH DPDT 40GHZ
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
IIP3 -
Insertion Loss 0.8dB (max)
Frequency Range 0Hz ~ 40GHz
Circuit DPDT
Topology -
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series DPDT
Package / Case Module
Voltage - Supply 24V ~ 30V
Test Frequency 40GHz
Mfr Radiall USA, Inc.
Isolation 50dB (min)
Features -
P1dB -
RF Type General Purpose
Package Bulk
Impedance 50Ohm