R591302445
Radiall USA, Inc.
Product No:
R591302445
Manufacturer:
Radiall USA, Inc.
Package:
Module
Description:
IC RF SWITCH SP4T 6GHZ MODULE
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
IIP3 -
Insertion Loss 0.3dB (max)
Frequency Range 0Hz ~ 6GHz
Circuit SP4T
Topology -
Product Status Active
Supplier Device Package Module
Series SPnT
Package / Case Module, SMA Connectors
Voltage - Supply 10.2V ~ 13V
Test Frequency 6GHz
Mfr Radiall USA, Inc.
Isolation 70dB (min)
Features -
P1dB -
RF Type General Purpose
Package Bulk
Impedance 50Ohm