RACF104DJT390R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RACF104DJT390R
Description:
RES ARRAY 4 RES 390 OHM 0804
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Applications -
Number of Resistors 4
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Series RACF
Power Per Element 62.5mW