RAVF324DJT51R0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RAVF324DJT51R0
Description:
RES ARRAY 4 RES 51 OHM 2012
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 4
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.200" L x 0.122" W (5.08mm x 3.10mm)
Series RAVF
Power Per Element 125mW