RBE39DHHN
Sullins Connector Solutions
Product No:
RBE39DHHN
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 78POS 0.039
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Number of Positions 78
Color Black
Read Out Dual
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Termination Solder, Staggered
Contact Type Hairpin Bellows
Flange Feature -
Gender Female
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Series -
Number of Positions/Bay/Row 39
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.039" (1.00mm)