RC2512FK-7W60R4L
YAGEO
Product No:
RC2512FK-7W60R4L
Description:
RES 60.4 OHM 1% 2W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings -
Resistance 60.4 Ohms
Series RC_L
Power (Watts) 2W