RC2512JK-074R3L
YAGEO
Product No:
RC2512JK-074R3L
Description:
RES 4.3 OHM 5% 1W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 4.3 Ohms
Series RC_L
Power (Watts) 1W