Home / Oscillators / RC9M375000S100
minImg
RC9M375000S100
TGS
Product No:
RC9M375000S100
Manufacturer:
TGS
Description:
OSC 9.3756MHZ 3.3V TTL/15pF SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 25mA
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series COM75
Function Tri-State (Output Enable)
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output TTL
Base Resonator Crystal
Mfr TGS
Frequency 9.375 MHz