RCA0603100KJNEC
Vishay Dale
Product No:
RCA0603100KJNEC
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
0603
Description:
RES 100K OHM 5% 1/10W 0603
In Stock : 78194
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 100 kOhms
Series RCA
Power (Watts) 0.1W, 1/10W