Home / Ceramic Capacitors / RCE7U2J103J3M1H03A
minImg
RCE7U2J103J3M1H03A
Murata Electronics
Product No:
RCE7U2J103J3M1H03A
Description:
CAP
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient U2J
Size / Dimension 0.217" Dia (5.50mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 10000 pF