RCH25S10001JS06
Vishay Sfernice
Product No:
RCH25S10001JS06
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Description:
RES CHAS MNT 10K OHM 5% 25W
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.602" (15.30mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Size / Dimension 1.102" L x 1.083" W (28.00mm x 27.50mm)
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 10 kOhms
Series RCH
Power (Watts) 25W