RCME0256000BZS03
Vishay Sfernice
Product No:
RCME0256000BZS03
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Package:
Axial
Description:
SFERNICE FIXED RESISTORS
In Stock : 10
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.256" L (2.40mm x 6.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 5.6 kOhms
Series RCME
Power (Watts) 0.125W, 1/8W