RCMM025101GKS14
Vishay Sfernice
Product No:
RCMM025101GKS14
Description:
RES 5.1K OHM 2% 1/2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 5.1 kOhms
Series RCMM
Power (Watts) 0.5W, 1/2W