RCMM052201GKS14
Vishay Sfernice
Product No:
RCMM052201GKS14
Description:
RES 2.2K OHM 2% 1/2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.144" Dia x 0.402" L (3.65mm x 10.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 2.2 kOhms
Series RCMM
Power (Watts) 0.5W, 1/2W