RCP0603B24R0GTP
Vishay Dale
Product No:
RCP0603B24R0GTP
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
0603
Description:
RES SMD 24 OHM 2% 1.5W 0603
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.023" (0.58mm)
Tolerance ±2%
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 24 Ohms
Series RCP
Power (Watts) 1.5W