RCWE0603R620JKEA
Vishay Dale
Product No:
RCWE0603R620JKEA
Package:
0603
Description:
RES 0.62 OHM 5% 1/5W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 620 mOhms
Series RCWE
Power (Watts) 0.2W, 1/5W