RD7127-36-1M0
Schaffner EMC Inc.
Product No:
RD7127-36-1M0
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
Description:
CMC 1MH 36A 2LN TH
In Stock : 47
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 110°C
DC Resistance (DCR) (Max) 3.3mOhm (Typ)
Approval Agency -
Size / Dimension 2.756" L x 2.756" W (70.00mm x 70.00mm)
Mounting Type Through Hole
Height (Max) 1.594" (40.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series RD
Voltage Rating - DC 850V
Package / Case Horizontal, 4 PC Pin
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 36A (Typ)
Voltage Rating - AC 600V
Mfr Schaffner EMC Inc.
Features -
Filter Type Power Line
Package Tray
Base Product Number RD7127
Inductance @ Frequency 1 mH @ 1 kHz