Home / Ceramic Capacitors / RDE5C1H472J1P1H03B
minImg
RDE5C1H472J1P1H03B
Murata Electronics
Product No:
RDE5C1H472J1P1H03B
Description:
CAP CER 4700PF 50V NP0 RADIAL
In Stock : 542
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.197" L x 0.124" W (5.00mm x 3.15mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Mfr Murata Electronics
Capacitance 4700 pF