Home / Ceramic Capacitors / RDER71E473K0M1C03A
minImg
RDER71E473K0M1C03A
Murata Electronics
Product No:
RDER71E473K0M1C03A
Description:
CAP CER 0.047UF 25V X7R RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.047 µF