RE0402BRE07210KL
YAGEO
Product No:
RE0402BRE07210KL
Manufacturer:
YAGEO
Package:
0402
Description:
RES SMD 210K OHM 0.1% 1/16W 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.015" (0.37mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Resistance 210 kOhms
Series RE
Power (Watts) 0.063W, 1/16W