RE0805BRE07665KL
YAGEO
Product No:
RE0805BRE07665KL
Package:
0805
Description:
RES 665K OHM 0.1% 1/8W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
Resistance 665 kOhms
Series RE
Power (Watts) 0.125W, 1/8W