RF03N0R8B500CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
RF03N0R8B500CT
Description:
CAP CER 0.8PF 50V C0G/NP0 0201
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series RF
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 0.8 pF