Home / Crystals / RFX-11-24.0M30IL10
minImg
RFX-11-24.0M30IL10
RFX Limited
Product No:
RFX-11-24.0M30IL10
Manufacturer:
RFX Limited
Description:
CRYSTAL 24MHZ 1612 20PPM
User Guide
Load Capacitance 10pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Frequency Stability ±20ppm
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
Series RFX-11
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr RFX Limited
Operating Mode Fundamental
Frequency 24 MHz